Практичний посібник бджоляра
Утримання бджіл у вуликах різного типу
Секрети бджільництва в питаннях і відповідях
Бджолина перга

Законсервоване бджолине обніжжя медово-ферментним складом, складена і утрамбована в стільники бджолами, яка пройшла молочнокисле бродіння, називається бджолиною пергою.

бджолина пергаВолодіючи біологічною цінністю для бджіл, перга містить вітаміни, амінокислоти і ферменти.

Молодими бджолами використовується відразу частина обніжжя, які продукують личинковий корм. Інша частина складається в осередку бджолами-складальницями, які розташовані збоку і зверху розплоду. Після цього бджолами починається консервація пилку, і в результаті цього виходить перга. В результаті створюється резерв білкового корму, необхідного в весняний період бджолам

На відміну від пилку перга стерильна, тому личинками бджіл вона краще перетравлюється і засвоюється. Поживна цінність її в 3 рази вище пилку і в 9 разів - іншого будь-якого замінника пилку. Перга за своїми антибіотичним властивостям перевершує пилок в 3 рази.

Смак перги часто нагадує полівітаміни, хоча в залежності від виду і свіжості пилку помітно відрізняється. Залежно від того, з яких рослин бджоли збирали пилок, в осередках перга складена часто шарами різнокольоровими на вигляд.

олодіє перга вираженими антитоксичними властивостями. Вона нормалізує кількість лейкоцитів і лейкоцитарної формули, підвищує вмісту ретикулоцитів, гемоглобіну та еритроцитів у крові.

Пергу краще вживати натщесерце, не запиваючи водою перед їжею за 15-20 хвилин. Через сильний тонізуючий ефект пергу вживати перед сном не рекомендується. 

my-apiary.com