Практичний посібник бджоляра
Утримання бджіл у вуликах різного типу
Секрети бджільництва в питаннях і відповідях
Розплід

Личинки, яйця і бджоли всіх видів, що не досягли зрілості, називають розплодом. Можна поділити яйця бджіл на дві категорії - незапліднені і запліднені. З незапліднених яєць виходять трутні, в запліднених яйцях зароджуються робочі бджоли і матка. Матка знає, яке запліднене яйце, а який ні. Різного виду яйця вона укладає в різні осередки. Для незапліднених яєць бджоли будують осередки більшого розміру.

розплідСпіввідношення різних осередків в залежності від пори року змінюється. Для виведення трутнів більше осередків навесні, навпаки влітку і ближче до осені. Відкладені яйця називають засівом.

Після відкладання маткою яєчок в підготовлені осередки, личинка вилуплюється через 3 дні.

Личинки живуть в маточному молочці, яким наповнений осередок. Робочі бджоли займаються годівлею і доглядом за нею. За тиждень, активно харчуючись, личинки досягають розміру осередку. Вони приступають з цього моменту до створення власного кокона. Майбутній вид бджоли - матка або робоча закладається в перший тиждень. Все від харчування залежить.

Бджоли не догодовують личинку-матку медом і пергою. Тільки маточне молоко стає основою її харчування. Додаткову медову кашку отримують личинки робочих бджіл. Всіх личинок вулика називають - відкритим розплодом.

Личинку після початку формування кокона накривають плівкою з воску. Вона перетворюється в цей момент з личинки в лялечку. Період цей розвитку називають закритим розплодом. Триває він близько 10 днів. Молода бджола, яка вилуплюється з кокона, починає виконувати з самого народження роботу всередині вулика.

Мало для повноцінного життя правильного годування розплоду. Дуже важливе дотримання рівня вологості і температурного режиму. Розплід при низьких температурах може замерзнути і загинути. Для уникнення цього бджоли не покидають вулик в холодну погоду, вони зігрівають розплід своїм тілом. Найбільшою тепловіддачею володіють трутні.

Не менша втрата розплоду відбувається під час спеки. Підвищені температури призводять до мутації личинок (бджоли народжуються безкрилі) і їх загибелі. На своїх хоботках робочі бджоли приносять воду для зниження температури у вулику і, для вентиляції повітря, махають крилами. Для розвитку розплоду найбільш оптимальна температура + 35 ° -36 ° С. 

my-apiary.com